Bluzy Balmain męskie

Bluzy Balmain męskie

Balmain to luksusowy dom mody założony przez wybitnego francuskiego projektanta. Pierre Balmain rozpoczął swoją karierę, otwierając w 1945 roku swój pierwszy, własny butik, dając tym samym początek funkcjonującemu do dziś i świetnie prosperującym domowi mody. Jego nazwisko stało się wizytówką marki, która kontynuuje dzieło wybitnego założyciela, stale tworząc znakomitej jakości, użytkowe dzieła sztuki. Współcześnie domowi mody Balmain przewodzi młody, jednak bardzo zdolny projektant Olivier Rousteing.

Pierre Balmain już od najmłodszych lat obcował z modą. Jego matka prowadziła butik z sukniami i dodatkami, co zaszczepiło w młodym twórcy zainteresowanie modą damską. Przez całe życie szczególną inspirację stanowiły dla niego eleganckie kobiety z wyższych sfer, które miał okazję obserwować w dzieciństwie. Od zawsze jego twórczości towarzyszyły kosztowne tkaniny i elegancja. Porzucił plan zostania architektem, gdyż to właśnie projektowanie sukien stało się zajęciem, które w pełni go fascynowało. Jego talent został dostrzeżony przez francuskiego mistrza haute couture, którym był ówcześnie Lucien Lelong.

Pierre Balmain został zatrudniony w jego atelier, by przyuczyć się zawodu projektanta w towarzystwie takich twórców jak Christian Dior i Huber De Givenchy.

W roku 1945 roku jego kariera Pierre’a nabrała nowego wymiaru. Decyzja o otwarciu własnego butiku pozwoliła mu rozpowszechnić swoją twórczość, która została okrzyknięta mianem „Jolie Madame”. Zaczął także projektować dla słynnych aktorek takich jak Ava Gardner, Audrey Hepburn, Brigitte Bardot czy Marlene Dietrich. Zdobył uznanie dzięki prostocie swoich prac, z czasem jednak jego projekty zyskały jeszcze bardziej luksusowego wydźwięku. W latach 60. wprowadził do nich ręczne zdobienia i hafty, szyjąc później nawet kostiumy filmowe dla swoich klientek.

Śmierć Pierre’a nie zakończyła triumfu domu mody Balmain. Marka rozwijała się prężnie w duchu „Jolie Madame” aż do początku XXI w. Rok 2005 był rokiem wielkich zmian. Marka Balmain przeszła prawdziwą rewolucję. Christophe Decarnin zrezygnował z konceptu „Jolie Madame”. Projekty domu mody zaczęły emanować zupełnie innym wydźwiękiem, wyzwalając wśród odbiorców siłę i pewność siebie. Nowy wizerunek zdobył uznanie zarówno publiczności, gwiazd jak i krytyków. Dom mody Balmain zyskał przez to jeszcze większy rozgłos i stał się jedną z najchętniej wybieranych przez gwiazdy marką.

W 2011 Olivier Rousteing, młody wizjoner wykreował obraz marki, który błyskawicznie stał się pożądany na całym świecie. Podążając za duchem czasu, projektant był zdeterminowany projektować ubrania, które będą odzwierciedlać sposób, w jaki jego pokolenie pragnie się współcześnie ubierać. Rezultatem tych starań zostało wytworzenie naprawdę unikatowej i rozpoznawalnej sylwetki pełnej stylu i nienagannej postawy, podkreślające unikalny charakter rzemiosła, towarzyszący domowi mody Balmain od początku istnienia.

Balmain to już nie tylko kreowanie sukien dla eleganckich kobiet jak to miało miejsce w początkowym stadium rozwoju marki. Współczesny Balmain łączy w sobie spuściznę domu mody założyciela i nowoczesność oraz ekstrawagancję młodego wizjonera.

Kreacje powstające z logo Balmain są pożądane nie tylko przez panie, ale także panów. Te ekskluzywne kolekcje dla mężczyzn nie odbiegają szykiem i klasą od ich kobiecych wersji. Charakterystyczna wizja Balmain jest co roku wyrażana unikalnymi projektami. Męskie kolekcje oddają ducha rock’n’rolla. Są bezkompromisowe i pełne luzu. Wszystkie elementy garderoby są wykonane z najlepiej wyselekcjonowanych materiałów najwyższej jakości. Precyzja, z jaką tworzone są kroje, można dostrzec w każdym, nawet najmniejszym szczególe. Wszystko to sprawia, że całość stylizacji prezentuje się nienagannie.

Na szczególną uwagę zasługują bluzy domu mody Balmain. Stają się idealnym przykładem tego, jak młody projektant odzwierciedlił chęć ubierania się przez pokolenie w swoich projektant. Wygoda, którą dostarczają te jakże wygodne części garderoby, ma nieodzowny wpływ na ich posiadaczy. Bluzy dają szansę zmierzać się z wyzwaniami dnia codziennego nie tylko w dobrym stylu, ale także w pełnym komforcie.